Aktualności ak Brainding

Strona internetowa i projekt logo dla Aten Domy

W styczniu tego roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Aten Domy, dewelopera budowlanego na rynku trójmiejskim. Życzeniem klienta było wykonanie nowej strony internetowej oraz projekt logo. Strona internetowa została wykonana w nowoczesnym stylu, zgodnie z oczekiwaniami klienta. Swoje działania kompleksowo oparliśmy na podstawie autorskiego projektu graficznego.

Spis treści

Projekt graficzny strony internetowej - początek prac

Nasze prace zaczęliśmy od wykonania wstępnego projektu graficznego strony internetowej. Layout został wykonany na podstawie wywiadu z klientem. Omówiliśmy w nim wszelkie kwestie wizualne, jak i funkcjonalne przyszłej strony internetowej. Pierwsza propozycja projektu strony głównej okazała się strzałem w dziesiątkę. Następnym krokiem było zaprojektowanie całej strony www, tj. wszystkich pozostałych zakładek.

Mając gotowy layout graficzny strony internetowej, można śmiało powiedzieć, że wiele nie zostało. Całkowity projekt wszystkich widoków został oddany do akceptacji w ciągu 5 dni. Pozostało nam uzupełnić wszelkie drobne elementy, takie jak brakujące treści, czy przetestować użycie innych materiałów w postaci zdjęć.

Wdrożenie strony internetowej

Projekt graficzny strony internetowej gotowy, zatem co dalej? Obecna strona internetowa naszego klienta jeszcze funkcjonowała. W związku z tym, postanowiliśmy w pierwszej kolejności wykonać stronę www na naszym firmowym serwerze. Stworzenie strony internetowej, w zależności od jej wielkości może zająć od tygodnia, do kilku miesięcy i dalej (w przypadku większych serwisów). Jak się zapewne domyślacie, nie mogliśmy na to pozwolić. Oferta klienta, w postaci strony internetowej nie mogła zniknąć na ten czas z sieci.

Projekt logo

Strona internetowa gotowa, ale zanim rozpoczęliśmy proces migracji, zostaliśmy poproszeni, aby najpierw wykonać projekt logo. Tak też się stało. Przeprowadziliśmy dokładne ustalenia z klientem na temat przeznaczenia logo, przyszłego wizerunku, jak i konkretnej stylistyki.

Wybór padł na nowoczesne logo, składające się z sygnetu, logotypu i sloganu. Sygnet to zasadzie najważniejszy element. Tworząc go, nie chcieliśmy iść w coś, czego jest obecnie za dużo. Mowa oczywiście o logu z domkiem, dachem, czy innym elementem związanym z budową. Postanowiliśmy wykonać znak graficzny w formie minimalistycznej i linearnej. Ponadto miał być połączeniem inicjałów nazwy firmy, a który zarazem symbolizuje pewien proces budowy, łączenia ze sobą elementów w jedną całość.

Poza sygnetem wykonaliśmy oczywiście logotyp. Na tym etapie nie korzystaliśmy z gotowych fontów. Sami wykonaliśmy go w całości tak, aby korespondował z resztą logo. Klientowi spodobała się nasza koncepcja. Pod sam koniec do całości dołożyliśmy slogan firmowy. Tutaj posłużyliśmy się gotowym fontem, natomiast również pasującym do całej koncepcji.

Strona internetowa - Logo i jego struktura
Podział logo Aten Domy. Logo składa się z sygnetu, logotypu i sloganu firmowego.

Gotowe logo zostało zaimplementowane na nową stronę internetową. W międzyczasie przesłaliśmy klientowi paczkę z logo, w różnych formatach, tj. .pdf, .eps, .jpg, .png. 

Wersje logo

Logo zostało przygotowane w kilku wersjach, które mają swoje zastosowanie, w zależności od konkretnej potrzeby. Możemy zauważyć zarówno wersję poziomą i pionową w kolorze, na czarnym i białym tle. Do paczki dołożyliśmy również wersję achromatyczną, w czerni i bieli.

Wizualizacja logo

Tworząc projekt logo dla naszych klientów, zawsze tworzymy wizualizacje. Tak też było w tym przypadku. Dzięki nim, my jak i klient widzimy, jak prezentuje się w różnych sytuacjach.

Migracja strony internetowej

Implementacja całej strony internetowej na naszym serwerze zajęła kilkanaście dni roboczych. Wliczamy w to oczywiście pełną konfigurację, tworzenie zakładek oraz małe zmiany, jakie zaszły w trakcie zlecenia. Projekt logo natomiast potrwał ok. 7 dni roboczych. Pozostała nam zatem migracja strony internetowej na serwer klienta. Chcieliśmy, aby cały proces trwał jak najkrócej. Stworzyliśmy osobny katalog, na który przenieśliśmy całą zawartość oraz podpięliśmy do niego domenę. Dzięki temu, nikt nie zdążył zauważyć, że obecna, czy też stara strona internetowa na moment zniknęła. Całość trwała krócej niż czas potrzebny na zaparzenie dobrej kawy.

Strona internetowa lub projekt logo w AK Brainding

Wiesz już, jak mniej więcej wygląda proces stworzenia strony internetowej oraz projekt logo w naszej agencji. Zachęcamy do zgłębienia tematu stron internetowych tutaj oraz projektu logo tutaj

Możesz również bezpośrednio złożyć zapytanie ofertowe na wykonanie strony internetowej tutaj lub na wykonanie logo tutaj.